Firma Martin zaistniała na polskim rynku meblowym 1 stycznia 2006 roku. Na jej powstanie złożyło się wiele lat pracy i zdobywania doświadczenia w branży mebli tapicerowanych przez właścicieli, państwa Zdziennickich. W ofercie znajdują się meble niepowtarzalne, urzekające naturalnością i piękne w swojej prostocie, łączące w sobie komfort i funkcjonalność. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, firma stale poszerza swoją ofertę, tworząc nowe, oryginalne modele.

Od samego początku firma podkreśla, że jej flagową cechą jest najwyższa jakość i estetyka wykonywanych mebli, którą gwarantuje użycie wysokiej jakości materiałów i półproduktów, zarówno krajowych jak i światowych dostawców. Za realizację odpowiada wysoko wykwalifikowana kadra pracownicza.

W swojej ofercie, firma posiada zarówno meble wykonane w tkaninach o różnej strukturze, jak i w skórze naturalnej.
Firma Martin to przedsiębiorstwo, które mocno odznacza się na rynku meblowym, mając obok siebie silną konkurencję w postaci nieopodal oddalonego miasta Swarządz, określanego mianem stolicy polskiego meblarstwa.

Zakład meblowy doskonale się rozwija, systematycznie powiększając swój asortyment. Na dzień dzisiejszy firma zajmuje się eksportem na rynek skandynawski czy kraje Beneluxu. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w projektowaniu i wykonywaniu wzorów według życzenia swoich odbiorców – często to Klient kreuje wymarzony mebel, mając wsparcie w postaci cennych uwag i fachowych sugestii ze strony pracowników. Firma nie bazuje wyłącznie na dostępnych w ofercie modelach. Otwarta jest na nowości. Z chęcią podejmuje się nawet najbardziej wymagających realizacji. Sama też sukcesywnie powiększa swój asortyment stając się jeszcze bardziej konkurencyjna na rynku meblarstwa.
Od października otwarto z dużym rozmachem salon stacjonarny dla klientów detalicznych. Firma posiada ciągle unowocześnianą stronę internetową, na bieżąco rozbudowywaną i uzupełnianą o wszelkie nowości. Do Klientów trafia również przez media społecznościowe, gwarantując przez to łatwy i szybki kontakt.

Co ważne, do realizacji każdego zlecenia podchodzi z ogromną nutą artyzmu i pełnym zaangażowaniem, wyznaczając zasadę, że ,,nie ma rzeczy niemożliwych”. Gwarantowana terminowość dostaw i bardzo konkurencyjne ceny.